W zasobach naszych są do nabycia albumy jubileuszowe ze wszystkich zjazdów oraz znaczki z historycznym już logo Instytutu Poligrafii, wykonanymi z okazji Zjazdu Absolwentów w 2008 roku.

  • Album 1968-1998 – dostępny bezpłatnie
  • Album 1968-2003 – dostępny bezpłatnie
  • Album 1968-2008 – dostępny bezpłatnie
  • Album 1968-2013 – 50,00 PLN
  • Znaczek – 30,00 PLN
Odbiór dla zamówień miejscowych po umówieniu telefonicznym (+48 730 191 910)
Do zamówień zamiejscowych należy doliczyć 10,00 PLN kosztów wysyłki.

2018
ZJAZD I BAL ABSOLWENTÓW
z okazji Jubileuszu 50-lecia powstania INSTYTUTU POLIGRAFII PW
oraz 20-lecia powstania STOWARZYSZENIA ABSOLWENTÓW INSTYTUTU POLIGRAFII PW

Z okazji Jubileuszu 50-lecia powstania Instytutu Poligrafii i rozpoczęcia kształcenia inżynierów poligrafów na Politechnice Warszawskiej, 6 października 2018 r. w Dużej Auli GG PW odbył się uroczysty Zjazd i Bal Absolwentów. Była to również okazja do świętowania Jubileuszu 20-lecia powstania Stowarzyszenia Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej.


Tradycją, zainicjowaną w 1998 roku jest organizowanie i wspólne świętowanie okrągłych rocznic w szerokim gronie absolwentów, pracowników Instytutu Poligrafii i obecnie Zakładu Technologii Poligraficznych. Inicjatorem i organizatorem jest tradycyjnie SAIP PW. Tegoroczne, obie podniosłe rocznice wymagały odpowiedniej oprawy. Aby podkreślić podniosłość Jubileuszów, Zjazd i Bal Absolwentów odbył się w Dużej Auli GG PW, wyróżniającą się piękną architekturą. Dla podkreślenia wyjątkowości tego miejsca zostało użyte specjalne oświetlenie i nagłośnienie, które zrealizowała perfekcyjnie dla naszych potrzeb firma GMB PRO SOUND.

Pierwsza część naszego święta rozpoczęła się o godz. 19:20 uroczystym powitaniem wszystkich uczestników, absolwentów, pracowników IP i ZTP, gości honorowych oraz naszych Mecenasów. W rolę prowadzących wcielili się Stefan Jakucewicz oraz Andrzej Żurkiewicz. Głos zabrali m.in. dr hab. inż. Georgij Petriaszwili, obecny Kierownik ZTP IMiP WIP PW, dr hab. inż. Marek Pawlikowski, prof. PW - Dyrektor Instytutu Mechaniki i Poligrafii WIP PW oraz prof. dr Herbert Czichon - jeden z twórców Instytutu Poligrafii i jego Dyrektor w latach 1976 - 1999. Jego wystąpienie przyjęte zostało bardzo ciepło i nagrodzone gromkimi brawami.

Następnie miała miejsce rzecz bezprecedensowa w historii Politechniki Warszawskiej. Został odśpiewany hymn Instytutu Poligrafii w wykonaniu duetu naszych absolwentów, Marty Gajadhur i Krzysztofa Kołodzieja w akompaniamencie Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej The Engineers Band, pod batutą Darka Łapińskiego, który również zaaranżował nasz hymn w nowej wersji. Na scenie pojawił się, obecny na Balu, Krzysztof Herman, jeden z autorów tekstu Hymnu. The Engineers Band, w składzie 30 osobowym zapewnił godną oprawę muzyczną całej uroczystości. Uzupełnieniem, również na wysokim poziomie było granie muzyki mechanicznej w wykonaniu DJ Cpt. Sparky, czyli Michała Lipki. Uczestnicy bawili się znakomicie, o czym może świadczyć fakt, że parkiet był cały czas zapełniony tańczącymi. Wielką atrakcją okazał się występ Kamili Malik, skrzypaczki „Wirtuoz rozrywkowo”. W opinii uczestników jej występ został uznany za rewelacyjny i przyjęty bardzo ciepło.

Ok. godz. 23:30 wjechał tort „urodzinowy”. Bardzo smaczny, pięknie przyozdobiony owcami i z logiem 50-lecia. Należy podkreślić, że nasze wydarzenie od strony cateringowej obsługiwała firma „Belvedere – Łazienki Królewskie”, a uczestnicy bardzo chwalili sobie zaserwowane dania oraz profesjonalną obsługę kelnerską.

W czasie świętowania mieliśmy również niezaplanowaną okazję do uroczystego odśpiewania przez wszystkich uczestników, w akompaniamencie orkiestry, tradycyjnego „sto lat” Państwu Marii i Herbertowi Czichonom. Dzień wcześniej 5 października obchodzili 60 rocznicę ślubu. Życzymy dalszych wspaniałych lat pożycia małżeńskiego.

Jubileuszowy Zjazd i Bal zakończył się po godz. 5:00, a uczestnicy opuszczali go w znakomitych nastrojach i humorach. Jako organizatorzy, otrzymaliśmy wiele gratulacji i podziękowań. Jubileuszowy Zjazd i Bal cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a w wydarzeniu uczestniczyło ponad 600 osób. Za największy sukces organizatorów należy uznać fakt, że w tej liczbie było ponad 350 absolwentów, pracowników IP i ZTP.

Uczestnicy otrzymali w ramach jubileuszowego upominku, książkę kucharską Stefana Jakucewicza „Moje ulubione dania polskich kuchni regionalnych, z niespodzianką i nalewkami poligrafów”. Autor napisał ją specjalnie na tą okazję i podarował ją uczestnikom, a na wydawcę wybrał SAIP PW.

Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w Jubileuszowym Zjeździe i Balu, wszystkim Mecenasom wydarzenia za wsparcie, dzięki czemu mogliśmy godnie uczcić Jubileusz 50-lecia powstania IP PW i 20-lecia powstania SAIP PW, wszystkim zaproszonym do obsługi wydarzenia firmom za profesjonalizm i wzorową obsługę oraz wszystkim patronom medialnym Jubileuszu i SAIP-u.

Cała impreza została utrwalona na fotografiach dzięki Katarzynie Raince (www.rainkafoto.pl), naszej absolwentce. Pełen serwis foto z wydarzenia można obejrzeć w naszej Galerii.


2013

Wszystkich naszych absolwentów z przyjemnością informujemy, że 28 września 2013 roku odbył się Zjazd Absolwentów Instytutu Poligrafii i Zakładu Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej połączony z wielkim balem. Miejscem naszego spotkania był historyczny klub PW „Stodoła” , w którym, w 1998 roku, rozpoczęliśmy nasze zjazdy.

Na Zjeździe nie mógł być, zaproszony oczywiście, Profesor Andrzej Makowski. Dr Jerzy Hoppe dostarczył list od niego, który obiecaliśmy opublikować.

Podsumowanie Balu (najważniejsze fakty):

  • prowadzenie imprezy przez Jarosława Łukomskiego było perfekcyjne;
  • koncert zespołu Elektryczne Gitary wzbudził wielkie emocje;
  • zabawę zakończyliśmy ok. 4:30 przy muzyce z DJ-ami: Sławomirem Sokołowskm, Piotrem Kamińskim;
  • nikt nie wyszedł nienasycony (pod żadnym względem);
  • każdy z obecnych otrzymał jubileuszową publikację (była na jego krześle), a na zakończenie parasol „sponsorski”.

A jak się bawiliśmy możecie zobaczyć na zdjęciach wykonanych przez Katarzynę Rainkę, absolwentkę IP PW (www.rainkafoto.pl).

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Zjazdu
Maria Kwiatkowska
Danuta Tyrowicz

2008

Jeszcze niedawno przypominaliśmy , że za chwil parę odbędzie się nasz zjazd. Poszukiwaliśmy Was, dzwoniliśmy…


a dzisiaj już wspominamy …
11 października 2008 roku w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej odbył się kolejny zjazd połączony z balem. Tym razem świętowaliśmy 40 lat istnienia Instytutu Poligrafii.
Oficjalne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 19.
Przybyłych gości powitały Majka Kwiatkowska – prezes naszego Stowarzyszenia i dr inż. Ewa Mudrak – dyrektor IP PW.
Wspólnie wysłuchaliśmy okolicznościowych przemówień z okazji jubileuszu , setnej rocznicy urodzin prof. Felicjana Piątkowskiego, pierwszego kierownika IPPW oraz zakończenia 40. międzynarodowej konferencji International Circle of Educationl Institutes for Graphic Arts, Technology and Management. To pierwsza tego typu konferencja zorganizowana w naszym kraju. Honorowy patronat nad konferencją objął JM Rektor PW prof. dr hab. Włodzimierz Kurnik. W kilkudniowej imprezie i naszym balu udział wzięli goście z zagranicy, m.in. z Indii, Niemiec, Rosji, Szwecji, Ukrainy i Węgier.
Było więc uroczyście, wesoło, kolorowo i międzynarodowo.

Dobrą zabawę na parkiecie zapewnił nam zespół Żuki, grający wielkie przeboje sprzed lat.
Absolwenci otrzymali od Stowarzyszenia okolicznościowy znaczek z logo Instytutu a wszyscy uczestnicy książkę opisującą jego historię.
Był też jubileuszowy tort, który mamy nadzieję wszystkim smakował.
Zabawa trwała do białego rana - jak przystało poligrafom bo…

Poligrafia to jest to!”



W tym roku Instytut Poligrafii został przekształcony w Zakład Technologii Poligraficznych i wszedł w skład Instytutu Mechaniki i Poligrafii. Funkcję jego dyrektora objął prof. dr hab. inż. Mieczysław Kaczorowski.

„Nie rozpieszcza nas zbyt władza,
Los nam życia nie osładza,
Lecz my na to sposób mamy,
Pieścić się już nie będziemy sami”


Jak się bawiliśmy ? – Zobaczcie sami :
www.absolwencipoligrafii.org/fotki.php

Patroni medialni Zjazdu:
                                                                       

2003

W 2003 roku odbył się drugi Zjazd (trzydziestopięciolecie rozpoczęcia studiów). Odbył się w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury 9/13. Organizatorem było właśnie zarejestrowane Stowarzyszenie Absolwentów IP PW.

Wydaliśmy album (jeszcze dostępny) w którym znalazły się między innymi:
  • rozdziały napisane przez prof. dr Herberta Czichona, dr Ewę Mudrak
  • artykuł p. Antoniego Szczepańskiego wraz z listami absolwentów Katedry Fototechniki (Politechnika Wrocławska 1954-1957), Wydziału Chemii (Politechnika Warszawska 1958-59), Moskiewskiego Instytutu Poligraficznego 1057-1984, Inżynierskiej Szkoły Poligraficznej w Lipsku
  • aktualna lista absolwentów
  • część ilustrowana zdjęciami archiwalnymi kolejnych roczników

W Zjeździe uczestniczyło ponad 400 osób, w tym absolwenci przybyli z tej okazji z różnych miejsc świata.


1998

W 1998 roku odbył się Zjazd z okazji trzydziestolecia rozpoczęcia studiów poligraficznych w Instytucie Poligrafii przy Wydziale Geodezji i Kartografii na Politechnice Warszawskiej. Głównym Organizatorem był Andrzej Żurkiewicz, a miejscem imprezy była "Stodoła". Z tej okazji został wydany album (z listami absolwentów), kasety z Hymnem Poligrafów.

Wszelkie prawa zastrzeżoneStowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii PW